Profilaktyka stomatologiczna

Skaling, Piaskowanie, Fluoryzacja

Zabiegi profilaktyczne w naszym gabinecie

Profilaktyka stomatologiczna – MediDent

Profilaktyka to nic innego jak zespół działań mających na celu utrzymanie Twoich zębów i dziąseł w pełnym zdrowiu. Profilaktykę możemy podzielić na profilaktykę domową (szczotkowanie zębów odpowiednią metodą, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych, stosowanie past i płukanek z fluorem) oraz profilaktykę profesjonalną wykonywaną w gabinecie stomatologicznym (regularne badanie stomatologiczne, skaling, piaskowanie, fluoryzacja kontaktowa).

W MEDIDENT kładziemy duży nacisk na profilaktykę domową. Uczymy naszych pacjentów jak dbać o zęby – indywidualnie dobieramy metodę szczotkowania oraz akcesoria do higieny jamy ustnej, pokazujemy jak nitkować przestrzenie międzyzębowe, poruszamy temat diety i jej wpływu na rozwój próchnicy. Wszystko to dlatego, że jedynie całkowita świadomość pacjenta połączona z współpracą z specjalistą pomoże Ci długo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Skaling – zabieg polegający na usuwaniu urządzeniem ultradźwiękowym zmineralizowanych złogów nazębnych (kamienia nazębnego). Kamień nazębny jest jedną z przyczyn powstawania zapaleń dziąseł i może być powodem ich recesji (odsłania się szyjek zębów). Złogi zmineralizowane to także wzrost retencji bakterii co w efekcie zwiększa ryzyko próchnicy. Zalegający kamień może być również jedną z przyczyn nieświeżego oddechu.

Piaskowanie – zabieg usunięcia niezmineralizowanych osadów i przebarwień (z kawy, herbaty, papierosów)

 
Stomatologia Medident

Zadbamy o Twój uśmiech

Nasi specjaliści

Dowiedz się więcej

Pozostałe usługi

Dowiedz się więcej

Dane kontaktowe

Dowiedz się więcej

Umów wizytę

32 271 35 91

Adres

Zabrze
ul. Karłowicza 5

Napisz do nas

info@stomatologia-medident.pl

Godziny pracy

Poniedziałek – Czwartek
9:00-14:00 16:00-20:00