Usługi

Zobacz zakres usług naszego gabinetu stomatologicznego

Szeroki zakres zabiegów stomatologicznych

Zobacz jakie usługi dentystyczne świadczymy w MediDent Zabrze

 

Profilaktyka

 

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jak sama nazwa wskazuje jest dziedziną zajmującą się jak najdłuższym zachowaniem funkcji i estetyki Twoich zębów. W jej zakres wchodzi przede wszystkim wykrywanie i leczenie próchnicy.

WIĘCEJ…

Leczenie kanałowe

Gdy próchnica nie zostanie usunięta, osiąga coraz to głębiej położone tkanki. W pewnym momencie bakterie dostają się do „serca” zęba – miazgi. Ząb „choruje”. Stan zapalny początkowo toczy się w obrębie samego zęba. Wraz z upływem czasu stan zapalny obejmuje nie tylko zęba, ale również kość wraz z tkankami położonymi w okolicy wierzchołka.

WIĘCEJ…

Stomatologia dziecięca

 
 

Chirurgia

W niektórych sytuacjach gdy zęba nie można uratować lub leczenie obarczone jest dużo ilością powikłań lekarz dentysta podejmuje decyzje o usunięciu zęba (ekstrakcji). W dobie dzisiejszych środków znieczulających cały zabieg jest zazwyczaj prawie bezbolesny.

WIĘCEJ…

 

Protetyka

Protetyka w stomatologii prawie zawsze kojarzy się Pacjentowi z ruchomymi protezami wyjmowanymi na noc. Nic bardziej mylnego. Jest to obszerny dział stomatologii zajmujący się przede wszystkim przywróceniem funkcji oraz estetyki. Nowoczesna protetyka to nie tylko protezy ruchome, ale przede wszystkim wkłady, nakłady (inlay), nadkłady (overlay), korony, mosty oraz licówki.

WIĘCEJ…

Stomatologia estetyczna

 

Umów wizytę

32 271 35 91

Adres

Zabrze
ul. Karłowicza 5

Napisz do nas

info@stomatologia-medident.pl

Godziny pracy

Poniedziałek – Czwartek
9:00-14:00 16:00-20:00