Profilaktyka stomatologiczna

Skaling, Piaskowanie, Fluoryzacja

Zabiegi profilaktyczne w naszym gabinecie

Profilaktyka stomatologiczna – MediDent

Profilaktyka to nic innego jak zespół działań mających na celu utrzymanie Twoich zębów i dziąseł w pełnym zdrowiu. Profilaktykę możemy podzielić na profilaktykę domową (szczotkowanie zębów odpowiednią metodą, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych, stosowanie past i płukanek z fluorem) oraz profilaktykę profesjonalną wykonywaną w gabinecie stomatologicznym (regularne badanie stomatologiczne, skaling, piaskowanie, fluoryzacja kontaktowa).

W MEDIDENT kładziemy duży nacisk na profilaktykę domową. Uczymy naszych pacjentów jak dbać o zęby – indywidualnie dobieramy metodę szczotkowania oraz akcesoria do higieny jamy ustnej, pokazujemy jak nitkować przestrzenie międzyzębowe, poruszamy temat diety i jej wpływu na rozwój próchnicy. Wszystko to dlatego, że jedynie całkowita świadomość pacjenta połączona z współpracą z specjalistą pomoże Ci długo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Skaling – zabieg polegający na usuwaniu urządzeniem ultradźwiękowym zmineralizowanych złogów nazębnych (kamienia nazębnego). Kamień nazębny jest jedną z przyczyn powstawania zapaleń dziąseł i może być powodem ich recesji (odsłania się szyjek zębów). Złogi zmineralizowane to także wzrost retencji bakterii co w efekcie zwiększa ryzyko próchnicy. Zalegający kamień może być również jedną z przyczyn nieświeżego oddechu.

Piaskowanie – zabieg usunięcia niezmineralizowanych osadów i przebarwień (z kawy, herbaty, papierosów)

 
Stomatologia Medident

Zadbamy o Twój uśmiech

Nasi specjaliści

Dowiedz się więcej

Pełny cennik

Dowiedz się więcej

Pozostałe usługi

Dowiedz się więcej

Dane kontaktowe

Dowiedz się więcej

Umów wizytę

32 271 35 91

Adres

Zabrze
ul. Karłowicza 5

Napisz do nas

info@stomatologia-medident.pl

Godziny pracy

Poniedziałek – Czwartek
9:00-14:00 16:00-20:00